AMBER-ROAD 2014 – 17 SIERPIEŃ 2014 r. – GOSTYŃ

W niedzielę 17 sierpnia w GOSTYNIU odbyła się już V edycja Amber Road . Pod tą tajemnicza nazwa kryje się  wyścig kolarski – jazda drużynowa na 100 km.

W wyścigu tym, każda drużyna składająca się z pięciu zawodników startuje oddzielnie, a na mecie liczy się czas trzeciego zawodnika. Teamy na trasę wypuszczane są co 2 min. W tym roku na starcie wzorowo przygotowanych zawodach stanęło 48 ekip, wśród których nie zabrakło drużyny pilskiego Kameleona w składzie: Jerzy i Marek MACIOSZEK, Marek TACIAK, Andrzej ROSZCZYK i Leszek SADOWSKI. Przed wyjazdem zaplanowali poprawienie wyniku z zeszłego roku i podjęcie walki o podium w grupie Super Senior.  Na zawody przyjechali min. zwycięzcy z zeszłego roku, oraz kilka drużyn debiutujących. Na starcie było czuć napięcie, na trasie trwała zacięta walka drużyn z czasem, rywalami i nasilającym się z minuty na minutę bocznym i czołowym wiatrem. Tylko na początku i na ostatnich 20 km wiatr okazał się sprzyjający. Trudy tej walki szybko  odczuli słabsi zawodnicy, którzy nie wytrzymywali tempa swoich kolegów i odpadali z drużyn. Bardzo ważna role na tego typu wyścigach odgrywa zgranie zespołu i zrozumienie między zawodnikami. Pilski zespół pojechał bardzo dobrze, wszyscy zawodnicy jechali na maksimum swoich możliwości. Dobra współpraca na całej trasie przyniosła efekt. Kolarze KAMELEONTEAM z czasem 2.36:26 zajęli w grupie Super Senior 4 lokatę przegrywając miejsce na podium o 30 sek. z kolegami z Gorzowa Wlkp, a klasyfikacji open uplasowali się na 18 pozycji. W porównaniu z zeszłym rokiem nastąpił znaczny postęp zajęli wówczas 7 i 31 miejsce. Największą satysfakcję zespołowi sprawiła średnia prędkość pokonanej trasy tj. 37,97km/h. Jako jeden z nielicznych zespołów, które startują cyklicznie w tych zawodach poprawił rezultat z lat ubiegłych. Forma przed pilskim wyścigiem rośnie.