Nasza Sztafeta 2013 – Relacja

Ku wielkiej radości organizatorów zawodów (UKS „Sportowiec” Piła, MOSiR Piła. KameleonTeam.pl) na starcie tegorocznej "Naszej Sztafety" stanęło 33 zawodników, których "ślepy los" w wyniku losowania podzielił na 11. trzyosobowych drużyn. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy z Piły, Złotowa, Wałcza, Ujścia oraz z odległej Bydgoszczy (kolarskie małżeństwo Anna Krzyżelewska – Suś i Arkadiusz Suś).


Wśród "gości" pojawili się również kolarze – turyści z Wałeckiego Klubu Turystyki Rowerowej, którzy po rekonesansie trasy podjęli decyzję iż … ich udział w "Naszej Sztafecie" ograniczy się do pomocy przy grillu. Wielkie dzięki.
Na krótkiej interwałowej pętli o długości blisko 1000 metrów toczyła się zacięta rywalizacja. Start wyścigu na wzór zawodów motocrossowych – pierwsze zmiany biegiem podążają w kierunku leżących rowerów i rozpoczynają wyścig. Pierwsze rundy wyścig prowadził Piotr Nowacki – trener młodych kolarzy z Piły, właściciel sklepu i serwisu rowerowego kolarz.pl w Pile – jednego ze sponsorów nagród losowanych wśród uczestników zawodów.
Kolejne zmiany, kolejne „mijanki” na trasie, selektywny podjazd i zjazd z „amfiteatru” – trudne sekcje XC – to wszystko sprawiło, iż wyścig był bardzo widowiskowy dla kibiców. Mieli oni zawodników przez cały czas "na widoku" i mocno kibicowali swoim faworytom!
Końcowe rozstrzygnięcia zapadły na ostatnich zmianach. Gdy na swoje rundy ruszył Borys Góral – Mistrz Polski w eliminatorze jasnym stało się że tylko kwestią czasu jest objęcie przez niego prowadzenia w wyścigu. Bardzo dobrze pojechał też swój wyścig – Paweł Górniak, który wyprowadził swoją sztafetę na trzecie miejsce.
Po zakończeniu zmagań sportowych przyszedł czas na bogatą tombolę, w której wylosować można był kolarskie "gadżety", odżywki, bidony, rowerowe stojaki, bilety do kina i do siłowni i wiele, wiele innych … Losowaniu towarzyszyła konsumpcja pysznych drożdżówek oraz grillowanej kiełbasy, litrami lała się kawa i gorąca herbata. Było miło – rodzinnie!

 

 

 

 

A w międzyczasie odbyła się dekoracja trzech najlepszych sztafet. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Borys Góral, Marcin Wojtania i Norbrt Luch. W ich ręce trafił też puchar przechodni, pilskich sztafet – wręczany zwycięzcom od roku 2008. Na drugiej pozycji trzech kolejnych zawodników: Arkadiusz Suś, Piotr Wojdyło oraz Andrzej Tomas. Trzeci stopień podium zajęli: Arkadiusz Knap, Paweł Górniak i Domini Mączyński. Podsumowując: bardzo udane zawody w rodzinnej atmosferze!

 
Relacjonował Rafał Przybylski – www.xc-mtb.info